FAQ Wetgeving

Ik ben vroedvrouw, maar ik werk als verpleegkundige. Moet ik ook deze 75 uur bijscholing volgen op 5 jaar?

Per oktober 2010 (Mr. J. Vande Moortel en Mr. M. Eggermont):

Ingevolge de wijziging van het art. 21noviesdecies van het KB nr. 78 dient de vroedvrouw om haar beroepstitel te behouden een permanente opleiding van 75u op 5 jaar volgen.

Een vroedvrouw die dus werkzaam is als verpleegkundige dient op zich de opleiding niet te volgen, doch het geniet wel de voorkeur indien ze wel nog van plan zou zijn om als vroedvrouw te gaan werken.

Voorlopig wordt er geen onderscheid gemaakt tussen vroedvrouwen die deeltijds of weinig in het beroepsveld staan, bv. lesgevers, stagebegeleiders en vroedvrouwen die voltijds werken op een materniteit, verloskwartier enz...

Lesgevers beoefenen niet meer de vroedkunde, ze onderwijzen wel. Het hangt af van de voorwaarde dat de werkgever (onderwijsinstelling) stelt voor de functie van lesgever nl. het diploma van vroedvrouw hebben en/of de titel van vroedvrouw hebben. Afhankelijk van dit antwoord, zal de vorming dienen te worden gevolgd.